Atletický klub Krupka

Atletický klub Krupka (AK Krupka) je klub, který vznikl 18. 10. 2018 v přímé návaznosti na klub TJ Krupka atletika, který působil v Krupce po dobu 15 let.
Svou činnost provádíme na městském stadionu v Krupce, přes zimní období trénujeme ve sportovní hale a doplňkové tréninky probíhají v místním fitness centru GymFiT Krupka. Trénujeme na polytanu, který má 6 běžeckých drah. Také sektory odhodu koule, kladiva, disku i oštěpu. Dále sektory skoku dalekého a skoku vysokého. K tréninkům též používáme závodní startovací bloky, odporové gumy s padáky a mnoho dalších pomůcek. Naším závodníkům je taktéž k dispozici fyzioterapeut.
Poskytujeme všeobecný atletický rozvoj pro děti od 6 let až po specifickou závodní přípravu pro nadějné a zapálené závodníky. To vše pod profesionálním dohledem hlavní trenérky Jany Bauckmannové. Zbytek naší trenérské základny můžete nalézt pod složkou TRENÉŘI.
Zaměřujeme se na dráhové běžecké disciplíny, ať již sprinterské, střední či dlouhé tratě. Dále na disciplíny vrhačské jako je disk, kouli a oštěp. Základní všeobecnou atletickou průpravu poskytujeme napříč všemi disciplínami pro správný rozvoj motoriky a koordinace svěřenců a odhalení jejich silných stránek.
Na základě toho jsou svěřenci zařazeni do specifikovaných družstev pro maximální rozvoj jejich potenciálu (viz. složka DRUŽSTVA).
Činnost klubu je financována z členských příspěvků, dotací města Krupky, dotací Ústeckého kraje a dárcovských darů především od Knauf Insulation (viz. SPONZOŘI).